Gdzie?
Dom w Warszawie do remontu (projekt w trakcie realizacji- póki co wizualizacje zamiast zdjęć)
Dla kogo?
Rodzina z czwórką małych dzieci
Wyzwanie
Stworzyć wnętrze wygodne, bezpieczne dla dzieci, a jednocześnie modne i niebanalne
Główny koncept
Elektyczny styl inspirowany elementami Art Deco
Od stołu do całego wnętrza
Niekiedy cała koncepcja na aranżację wnętrza zaczyna się od jednego szczegółu. Tak było w tym przypadku. Właściciele tego domu pod Warszawą chcieli ustawić w nim stół z poprzedniego mieszkania, który miał dla nich sentymentalną wartość. Był to stół Art Deco projektu Halabali.
Postanowiłam, że stół stanie się mocnym akcentem we wnętrzu, a cała przestrzeń będzie z nim harmonijnie współgrać. Dlatego w projekcie pojawia się wiele nawiązań do eleganckiego, wyrafinowanego stylu Art Deco połączonego z nowoczesną praktycznością.
Salon – piękno i praktyczność
Wybarwienie stołu wchodzi w pomarańcz, dlatego zdecydowałam się na niebieskie dodatki (akcent nad blatem oraz sofa w salonie). Ta kombinacja kolorów świetnie się uzupełnia – wprowadza do wnętrza energię i świeżość.
Unikatową ozdobą salonu są duże, robione na zamówienie drzwi. Uwagę przyciągają czarne szprosy z łukowymi elementami. Wzdłuż schodów ciągnie się delikatna stalowa balustrada także z łukowatymi elementami. Balustrada to nie tylko element ozdobny, ale przede wszystkim praktyczny – zabezpiecza schody, żeby dzieci nie mogły z nich skoczyć.
Kuchnia – nietypowy kształt wnętrza
Dostosowanie starego domu do wymagań nowocześniej rodziny stawia wyzwania. Jednym z nich był kształt kuchni. Kuchnię powiększono o sąsiadujący pokój, w związku z czym powstał wydłużony kształt, a na dodatek układ funkcjonalny kuchni był ograniczony przyłączem gazowym. Jak sprawić, że takie nietypowe wnętrze nabierze przestronności? Postawiłam na nietypowy kształt mebli.
Zabudowa kuchenna ma zaokrąglone brzegi. Obłe kształty sprawiają, ze przestrzeń ma lepsze proporcje, a także wprowadza do wnętrza łagodną, przytulną atmosferę. Fronty to kompozycja naturalnego dębu w wysokiej zabudowie oraz frontów MDF z cienka ramką w szarobeżowym wybarwieniu. Z frontami kontrastują granatowe, ryflowane płytki 3d Tubadzin Reflection Navy.
Łazienka – gra wzorów
Do łazienki prowadzą drzwi w kolorze czereśniowym. W tym samym kolorze jest rama okna w łazience. Chciałam zachować te elementy i naturalnie wpasować je we wnętrze. Udało się to dzięki kompozycji z pięknymi szaroniebieskimi płytkami Vibes Norfloor. Wykorzystałam je w dwóch opcjach – płytki gładkie połączyłam z dwoma rzędami płytek ryflowanych. Taki zabieg spowodował, że duża łazienka nabiera wyrazistego charakteru i wydaje się bardziej przytulna. Na podłodze i na części ściany położyłam delikatne, lekkie płytki od Marrazi Pinch z rysunkiem terazzo.